anabolic steroids steroids side effects side effects of steroids liver king steroids what do steroids do legal steroids what are steroids steroids for sale topical steroids what are steroids used for

Klimat Tadżykistanu zmienia się w zależności od terenu; na obszarach nizinnych, w tym w Dolinie Fergany, panuje klimat kontynentalny z bardzo mroźnymi zimami, podczas gdy suche niziny południowo-zachodnie są znacznie cieplejsze. Góry mogą być bardzo zimne i narażone na ekstremalne temperatury przez cały rok.

Wszystkie obszary mają cztery różne pory roku. Wiosna trwa od marca do maja i jest łagodna, podobnie jak miesiące jesienne od września do listopada, ze średnią temperaturą na nizinach od 68 do 86°F.

Gorące i suche lato trwa od czerwca do sierpnia, a średnie temperatury wahają się od 74 ° F do 86 ° F, ale często przekraczają 104 ° F w miastach nizinnych. W przeciwieństwie do tego, góry Pamir cieszą się przyjemnymi letnimi temperaturami, średnio od 41°F do 50°F. Miesiące zimowe w grudniu, styczniu i lutym mogą być bardzo zimne, a miasta nizinne mają średnią temperaturę od 26°F do 30°F w styczniu. W górach Pamir na wschodzie średnia temperatura wynosi od -4°F do 5°F.

W Tadżykistanie występują roczne opady umiarkowane, przy czym najbardziej deszczowe są zima i wiosna. Lodowiec Fedchenko jest najbardziej mokrą częścią kraju, gdzie średnie roczne opady wynoszą 88 cali. Wschodnie góry Pamir są najbardziej suche, ze średnią roczną poniżej czterech cali.

Najlepszy czas na wizytę w Tadżykistanie
Najlepszy czas na wizytę w Tadżykistanie zależy od powodu wizyty. Łagodna wiosenna pogoda jest idealna do zwiedzania, ponieważ kraj ten jest szczególnie piękny ze względu na kwitnące kwiaty i tulipany. Jesień ma również przyjemną pogodę i to dobry czas na odwiedzenie tętniących życiem miasteczek i miasteczek, gdzie bazary wypełnione są świeżo zebranymi owocami i orzechami.

Letnie upały w miastach mogą być bardzo wyczerpujące, więc turyści często w tych miesiącach unikają nizin. Jednak lato to najlepszy czas na zwiedzanie gór, dlatego miłośnicy pieszych wędrówek często wolą wtedy przyjechać do Tadżykistanu.

Zima jest nastrojowa i może być ekscytującym czasem na zwiedzanie nizinnych miast, podczas gdy większość z nich unika gór w tym sezonie, ponieważ robi się bardzo zimno, a drogi są często zamknięte z powodu śniegu.