Oto nasze wybrane propozycje na zakwaterowanie w Tadżykistanie. Naturalnie ten przepiękny kraj ma więcej do zaoferowania, ale to nasza lista dla każdego rodzaju turysty i każdą porę roku.

CAMP ARTUCH In Tajikistan

Obóz górski i turystyczny „ARTUCH” położony w sercu Gór Fann na wysokości 2200 m n.p.m. zaprasza wszystkich do odwiedzenia wyjątkowego górzystego regionu Azji Środkowej, Republiki Tadżykistanu, gdzie również daje możliwość odbycia fascynującej podróży po znanych na całym świecie miejscach turystyki i alpinizmu. W pobliżu obozu turystycznego znajduje się przepiękne jezioro Chukurak z terenem zielonym, gdzie można spędzić czas z rodziną i przyjaciółmi. Obóz turystyczny corocznie przyjmuje wszystkich.

Vakhsh Hotel

Idealne miejsce dla miłośników autentycznego sowieckiego hotelu. Brak internetu. Brak wifi. Brak telewizji satelitarnej. Brak baru w holu. Ale cały urok enigmatycznego goszczącego stylu ZSRR. Wszystko jest oryginalne! Istnieją różne rodzaje pokoi w przystępnej cenie. Sytuacja jest po prostu idealna w Duszanbe, to jeden z głównych budynków placu Opery.

Yeti Hostel

Yeti Hostel znajduje się w najciekawszej części miasta, zaledwie kilka minut od centrum miasta, Placu Opery, Zielonego Bazaru, lotniska i starej kolejki linowej. Istnieje prywatny pokój i wspólne pokoje. Całodobowa recepcja, bezpłatne Wi-Fi, bezpłatny sejf. Śniadanie jest wliczone w cenę. Możesz także zrelaksować się w ogrodzie. Jeden z najlepszych domków dla turystów z plecakami w Duszanbe.

Sarob Hotel & Spa

Kompleks hotelowy „Sarob” położony jest w pobliżu Duszanbe w malowniczym wąwozie Varzob na wysokości około 2000 m n.p.m., w miejscu zwanym Khoja Obi Garm. Kompleks hotelowo-rekreacyjny “Sarob” oferuje bardzo komfortowe pokoje hotelowe z łączem Wi-Fi i telewizją satelitarną. Restauracja organizuje trzy posiłki dziennie, w menu znajdziemy dania narodowe tadżyckie i europejskie. Ponadto znajdują się tu siłownie, sale gier, klub fitness, sala kinowa oraz nowoczesne sale konferencyjne (wyposażone w rzutnik, ekran, flipcharty i głośniki), w których goście mogą spędzić czas na aktywnym wypoczynku. Na terenie kompleksu można skorzystać z szeregu zabiegów prozdrowotnych z wykorzystaniem gorącej wody z pobliskich naturalnych źródeł termalnych, zawierających w swoim składzie lecznicze dawki substancji promieniotwórczych, szereg soli mineralnych i mikroelementów. Z tego miejsca można wędrować na lodowiec i z powrotem w ciągu jednego dnia. W prawie górach jest wiele śladów.

Green House Hostel

Nowe, ale już popularne miejsce wśród backpackersów. To ładny rodzinny dom w centrum Duszanbe, w rezydencji niedaleko Zielonego Targu, znanej również pod lokalną nazwą Shohmansur. Jest wspólna kuchnia, 3 prysznice, ładny ogród z topchanem. Dwaj bracia Maruf i Murod są bardzo przyjaźni i udzielają przydatnych informacji. Podczas naszej wizyty wiosną 2017 roku hostel prezentował nowe typy pokoi dwu i trzyosobowych z łazienką.

Safed-Dara

Hotel Safed-Dara został wybudowany w 2016 roku, znajduje się w odległości 50 km od Duszanbe. Całkowita liczba pokoi w hotelu 54. Do dyspozycji są pokoje dwuosobowe, pokoje typu twin oraz apartamenty dla 4 osób. Każdy z nich wyposażony w telewizor (telewizja kablowa), telefon, ogrzewanie. Wszystkie pokoje wyposażone są w prysznice i toalety. Z pokoi roztacza się malowniczy widok.