Herbaciarnia Boulder Dushanbe skończyła w tym miesiącu 25 lat.

W Muzeum Boulder otwarto wystawę zatytułowaną „25 lat globalnej przyjaźni: historia herbaciarni Boulder Dushanbe”. Wystawa opowiada o początkach związku między siostrzanymi miastami , Boulder i Duszanbe oraz o tym, jak herbaciarnia stała się symbolem globalnej przyjaźni. Przedstawia ona ewolucję herbaciarni, która jest jedyną autentyczną perską herbaciarnią w Ameryce Północnej.

Herbaciarnia Boulder Dushanbe jest położona u podnóża Gór Skalistych w Boulder Colorado. Znajdująca się obok Boulder Creek w Central Parku herbaciarnia jest uważana za jedną z najbardziej atrakcyjnych i popularnych atrakcji turystycznych w Boulder, a także jest lokalnym ulubieńcem ze względu na wspaniałe jedzenie, herbatę i atmosferę.

Herbaciarnia Duszanbe powstała jako prezent dla miasta Boulder w Colorado od jego siostrzanego miasta Duszanbe, stolicy Tadżykistanu, w 1987 roku. W tym czasie Tadżykistan był częścią Związku Radzieckiego, jako Tadżycka Socjalistyczna Republika Radziecka. Czterdziestu rzemieślników z Tadżykistanu stworzyło herbaciarnię w ciągu dwóch lat. Całkowicie zbudowana ręcznie, bez użycia jakichkolwiek elektronarzędzi, Herbaciarnia została zbudowana w Duszanbe. Później została zdemontowana, spakowana w skrzynie i wysłana na drugi koniec świata, aby zostać odbudowana w Boulder jako symbol przyjaźni i eksploracji kulturowej. Wyrafinowana i kreatywna herbaciarnia służy teraz jako przypomnienie dla mieszkańców Boulder, aby cenili różnorodność kulturową, globalną współpracę i międzynarodową przyjaźń.

You might also enjoy:

Leave A Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *