anabolic steroids steroids side effects side effects of steroids liver king steroids what do steroids do legal steroids what are steroids steroids for sale topical steroids what are steroids used for

Centrum prasowe administracji Duszanbe twierdzi, że burmistrz Duszanbe, Rustam Emomali, nakazał przeznaczenie środków z budżetu miasta na jednorazową pomoc finansową dla weteranów Wielkiej Wojny Ojczyźnianej 1941-1945.

Otrzymają ją również pracownicy frontowi, weterani Związku Radziecko-Afgańskiego oraz likwidatorzy z Czarnobyla (personel cywilny i wojskowy powołany do likwidacji skutków katastrofy nuklearnej w Czarnobylu z 1986 r.) mieszkający w Duszanbe z okazji 78 rocznicy zwycięstwa w Wielkiej Wojnie Ojczyźnianej 1941-1945.

Według danych Rady Weteranów Wojny i Pracy Republiki Tadżykistanu szacuje się, że w Tadżykistanie żyje tylko 37 weteranów, podczas gdy w ubiegłym roku było ich 59. Szef Rady Weteranów Wojny i Pracy Republiki Tadżykistanu Rahmat Qudratov mówi, że w 2021 roku w kraju żyło jeszcze 98 weteranów, a 168 świętowało Dzień Zwycięstwa w Tadżykistanie w 2020 roku. „W ciągu ostatnich trzech lat w Tadżykistanie zmarło 131 weteranów wojennych” – powiedział Qudratow.

Z tych 37 weteranów, którzy wciąż żyją w Tadżykistanie, najstarszym jest podobno Rashid Karimov z wioski Shohamabri w dystrykcie Hisor. 9 maja 2023 roku kończy 111 lat. Urodził się 9 maja 1912 roku w Hisor Bekigari, emiracie Buchary. Poszedł na wojnę w 1942 roku i zakończył ją w Czechosłowacji 9 maja 1945 roku. Rashid Karimov ma ponad 30 odznaczeń bojowych. Najmłodszy weteran wojenny mieszkający w Tadżykistanie ma 96 lat.

Najwięcej weteranów wojennych mieszka w prowincji Khatlon – jest to 14 osób, w prowincji Sughd – jedenastu weteranów wojennych, a w Duszanbe i okręgach podległych centrum (RRP) – po sześciu. W Wielkiej Wojnie podobno wzięło udział ponad 300 000 mieszkańców Tadżykistanu, a 92 000 z nich zginęło w bitwie. Tytuł Bohatera Związku Radzieckiego otrzymało 65 mieszkańców Tadżykistanu. Poza tym 15 innych mieszkańców Tadżykistanu było Pełnomocnikami Orderu Chwały.

You might also enjoy:

Leave A Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *