Rząd Tadżykistanu ledwo stać na wyżywienie swoich obywateli i zapewnienie im wody pitnej, ma jednak dość pieniędzy, by kupić prezydentowi własny samolot.

Organizacje międzynarodowe przypisują ostatni spadek poziomu życia w Tadżykistanie skutkom rosyjskiej inwazji na Ukrainę. Uderzenie kurczących się przekazów pieniężnych wysyłanych do własnych domów przez tadżyckich robotników pracujących w Rosji i ryzyko inflacji doprowadzi około 800 000 ludzi do braku bezpieczeństwa żywnościowego.

W tym kontekście Amerykańska Agencja ds. Rozwoju Międzynarodowego ogłosiła, że przekaże Tadżykistanowi 13 milionów dolarów na wsparcie rodzin znajdujących się w trudnej sytuacji. Pieniądze pomogą 270 000 dzieci i 240 000 kobiet w ciąży i karmiących piersią uzyskać niezbędny dostęp do żywności.

Ta kwota wydaje się błahostką w porównaniu z 92 milionami dolarów, które Tadżykistan wydał niedawno na zakup prezydenckiego samolotu od rządu Meksyku. Zakup wyszedł na jaw ze strony prezydenta Meksyku Andrésa Manuela Lópeza Obradora, który poinformował o tym na Twitterze.

Podczas gdy Tadżykistan polega na pieniądzach ze Stanów Zjednoczonych i innych krajów, aby wyżywić swoich obywateli, Meksyk użyje tadżyckich pieniędzy do leczenia własnych obywateli.

You might also enjoy:

Leave A Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *