anabolic steroids steroids side effects side effects of steroids liver king steroids what do steroids do legal steroids what are steroids steroids for sale topical steroids what are steroids used for

Gharm-Chashma to gorące źródło w górach pasma Ishkoshim w autonomicznej prowincji Gorno-Badakhshan w Tadżykistanie. Czterdzieści kilometrów od stolicy prowincji Khorugh źródło osiąga temperaturę do 50–75°C, a woda bulgocze i tryska w mikrogejzerach do wysokości 1 metra.

Garm Chashma oznacza po tadżycku „gorące źródła”. Legenda głosi, że zięć proroka Mahometa, podczas walki ze smokiem uderzył mieczem w ziemię a z powstałej dziury wytrysnęła gorąca woda.

Przez tysiące lat złoża minerałów stworzyły skałę przypominającą bezę po której środku znajduje się basen.

Woda wydobywająca się z ziemi osiąga temperaturę około 65 stopni Celsjusza, a wielu miejscowych przyjeżdża tutaj, aby się wykąpać szukając uzdrowienia.

Woda jest mętna i zawiera kulki wapienne z gleb wapiennych i mówi się, że może leczyć ponad 70 różnych schorzeń. Sesje kąpielowe są podzielone według płci, ponieważ większość kąpiących się woli pływać nago.

You might also enjoy:

1 Comment

Leave A Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *