anabolic steroids steroids side effects side effects of steroids liver king steroids what do steroids do legal steroids what are steroids steroids for sale topical steroids what are steroids used for

Konsulat afgański we wschodnim Tadżykistanie, mieście Khorog, przeszedł pod kontrolę reżimu talibów.

Pracownicy głównej ambasady w stolicy Tadżykistanu, Duszanbe, wciąż rozważają różne opcje.Przedstawiciel ambasady w Duszanbe, który 27 marca rozmawiał z Eurasianet pod warunkiem zachowania anonimowości, powiedział, że konsulat Khorog wydaje paszporty afgańskie, a personel od dwóch miesięcy otrzymuje pensje od talibów. Formalnie konsulat jest częścią samej ambasady, ale nieformalnie nie jest pod jej kontrolą i jest bezpośrednio powiązany z talibami. – powiedziało źródło.

Ambasada w Duszanbe do tej pory odmówiła uznania rządu talibów i zamiast tego przyrzekła wierność byłemu pierwszemu wiceprezydentowi Afganistanu Amrullahowi Salehowi. Mieszkańcy Khorog powiedzieli, że pomieszczenia konsulatu zostały zniszczone przez lawinę w lutym, ale personel nadal pracuje. Kierowane przez talibów Ministerstwo Spraw Zagranicznych poinformowało w weekendowym oświadczeniu, że jeden z jego wysokich rangą przedstawicieli odwiedził miasto, aby sprawdzić działania misji i przeprowadzić inspekcję prac naprawczych.

Wizyta ta wskazuje, że przejęcie konsulatu ma pewne błogosławieństwo ze strony rządu tadżyckiego, który od czasu obalenia rządu prezydenta Aszrafa Ghaniego w 2021 roku powiedział, że nie jest pewien, czy delegacja talibów spotkała się z jakimikolwiek tadżyckimi urzędnikami. Pomimo tego, że nikt jeszcze nie uznał rządu talibów, 16 krajów już zezwoliło przedstawicielom talibów na pracę w ambasadach.

Talibowie są uznawani przez Tadżykistan za organizację terrorystyczną na mocy orzeczenia Sądu Najwyższego wydanego w marcu 2006 roku. Pomimo oziębłości stosunków Afganistan i Tadżykistan nadal prowadzą wymianę handlową. Oficjalne dane pokazują, że obroty handlowe w ubiegłym roku sięgnęły 111 mln dolarów amerykańskich – z czego prawie całość to tadżycki eksport do Afganistanu – czyli o około jedną trzecią więcej niż w 2021 roku. Głównymi pozycjami eksportowymi są cement i energia elektryczna.

You might also enjoy:

Leave A Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *