anabolic steroids steroids side effects side effects of steroids liver king steroids what do steroids do legal steroids what are steroids steroids for sale topical steroids what are steroids used for

Mieszkańcy Rosji wysyłali pieniądze na konta w Azji Środkowej i na Kaukazie w największym tempie od ponad dekady, ponieważ setki tysięcy ludzi uciekło z kraju po inwazji na Ukrainę, podała agencja informacyjna RBC.

Mieszkańcy Rosji w ubiegłym roku przekazali Gruzji 2 miliardy dolarów, najwięcej od 2012 roku, i ponad 2,5 miliarda dolarów do Kirgistanu, najwięcej od 2005 roku, podał RBC. Do Armenii przekazano ponad 3 miliardy dolarów.

Uzbekistan otrzymał 14,5 miliarda dolarów, czyli dwukrotnie więcej niż w 2021 roku, podczas gdy Kazachstan otrzymał 775 milionów dolarów.

Rosjanie uciekli ze swojego kraju w pierwszej fali po tym, jak prezydent Władimir Putin nakazał inwazję na Ukrainę w lutym, wywołując zachodnie sankcje finansowe i handlowe, które utrudniły wielu obywatelom pracę i przeprowadzanie transakcji.

Rosjanie masowo przesiedlali się do Gruzji i Armenii na Kaukazie, a także do Azji Środkowej, gdzie mieli dostęp do kont bankowych w dolarach i zachodniej technologii.

Setki tysięcy Rosjan uciekło do tych krajów po tym, jak Putin ogłosił we wrześniu mobilizację do 300 000 ludzi na wojnę na Ukrainie.

Liczba Rosjan podróżujących na Kaukaz i do Azji Środkowej osiągnęła w zeszłym roku najwyższy poziom od pięciu lat, podał RBC.

Migranci mogli również przyczynić się do skoku transferów pieniężnych w 2022 r.

Miliony migrantów z Azji Środkowej i Kaukazu pracują w Rosji i regularnie przesyłają pieniądze swoim rodzinom w kraju.

Rosyjska inwazja na Ukrainę i następujące po niej zachodnie sankcje gospodarcze wywołały recesję w Rosji. W rezultacie wielu migrantów straciło pracę, zmuszając ich do powrotu do domu i repatriacji pieniędzy.

Więcej migrantów może stracić pracę w 2023 r., ponieważ rosyjska gospodarka kurczy się drugi rok z rzędu pod ciężarem wojny.

You might also enjoy:

Leave A Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *