anabolic steroids steroids side effects side effects of steroids liver king steroids what do steroids do legal steroids what are steroids steroids for sale topical steroids what are steroids used for

We wtorek miliony ludzi pozostały bez prądu przez wiele godzin, kiedy w miastach w trzech krajach Azji Środkowej doszło do ogromnej przerwy w dostawie prądu.

Odłączenie wspólnej linii energetycznej dotknęło obszary Kirgistanu, Uzbekistanu i Kazachstanu.

Spowodowało to korki, opóźnienia na lotniskach i inne zakłócenia w transporcie publicznym w krajach byłego Związku Radzieckiego.

Awaria nastąpiła późnym rankiem, a zasilanie zostało przywrócone w większości obszarów wczesnym wieczorem.

Sieci energetyczne trzech krajów są ze sobą połączone i połączone z siecią rosyjską za pośrednictwem zbudowanej przez Sowietów linii elektroenergetycznej, która przebiega przez Kazachstan. Pozwala im pobierać energię z rosyjskiej sieci w przypadku niespodziewanych braków.

Ale z powodu „znacznej nierównowagi awaryjnej” nastąpił skok napięcia i połączenie zostało przerwane, powiedział operator sieci KEGOC.

Awarie odnotowano w największym mieście Kazachstanu, Ałmaty, oraz kilku miastach w Kirgistanie i Uzbekistanie. Istnieją również doniesienia, że awaria dotknęła okoliczne prowincje we wszystkich trzech krajach.

Wielu mieszkańców regionu straciło dostęp do wody z kranu, ogrzewania, dystrybutorów paliwa i internetu – poinformowała agencja informacyjna Reuters.

Szpitale musiały polegać na generatorach, aby utrzymać działanie krytycznego sprzętu, a niektóre pociągi metra utknęły w tunelach.

Stolica Uzbekistanu, Taszkent, odnotowała korki, ponieważ awaria wpłynęła na sygnalizację świetlną. Według rosyjskiej agencji prasowej RIA Novosti system metra nie działał, a loty musiały zostać przerwane lądowanie na lotnisku podczas przerwy w dostawie prądu.

Narciarze zostali podobno pozostawieni na kolejce linowej w największym ośrodku narciarskim Uzbekistanu, Amirsoy.

Awaria po raz kolejny wzbudziła obawy co do tego, jak wrażliwa jest linia energetyczna zbudowana w latach 70.

Kazachstan już wcześniej doświadczał niedoborów energii po boomie w wydobywaniu kryptowalut – procesie, w którym weryfikowane są transakcje i tworzone są nowe „monety”.

Górnicy przenieśli się do Kazachstanu po tym, jak pod koniec zeszłego roku w Chinach zdelegalizowano wydobycie kryptowalut.

Jest teraz domem dla jednej z największych farm wydobywających bitcoiny na świecie, gdzie tysiące komputerów pracują nad weryfikacją i kontrolą transakcji, co wywiera presję na krajowe sieci energetyczne.

Energia wodna jest również wykorzystywana w całym regionie, jednak została ona obciążona suszą. Odbyło się również kilka sporów dyplomatycznych między pięcioma byłymi republikami radzieckimi Azji Środkowej – w tym Turkmenistanem i Tadżykistanem – w sprawie podziału zasobów.

You might also enjoy:

Leave A Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *