anabolic steroids steroids side effects side effects of steroids liver king steroids what do steroids do legal steroids what are steroids steroids for sale topical steroids what are steroids used for

Drugi wybuch starć w ciągu trzech dni w obliczu nagłego wzrostu napięć wzdłuż granicy między dwoma byłymi republikami radzieckimi.

Funkcjonariusze kirgiskiej straży granicznej oskarżyli siły tadżyckie o otwarcie ognia do kilku jej placówek w ramach eskalacji napięcia dwa dni po krótkiej konfrontacji między dwoma narodami Azji Środkowej.

Straż graniczna powiedziała, że siły kirgiskie odpowiedziały ogniem w piątek rano, ponieważ starcia miały miejsce wzdłuż granicy, dodając, że siły tadżyckie używają czołgów, transporterów opancerzonych i moździerzy. Ponad jedna trzecia z 1000-kilometrowej granicy pozostaje sporna.

Kirgiskie ministerstwo zdrowia poinformowało później w piątek, że w starciach rannych zostało co najmniej 31 osób.

Z kolei Tadżykistan oskarżył siły kirgiskie o ostrzeliwanie jednej z jego placówek i siedmiu wiosek „ciężką bronią”. Cywil zginął, a trzech zostało rannych – poinformowały władze w tadżyckim mieście Isfara.

Prezydent Kirgistanu Sadyr Japarow i prezydent Tadżykistanu Emomali Rahmon biorą udział w regionalnym szczycie bezpieczeństwa w Uzbekistanie i pojawili się wraz z wieloma innymi przywódcami na grupowym zdjęciu dla Szanghajskiej Organizacji Współpracy (SCO) podczas uroczystej kolacji w czwartek.

Kirgistan i Tadżykistan, dawne republiki radzieckie, są gospodarzami rosyjskich baz wojskowych i mają bliskie związki z Moskwą. W szczycie w Samarkandzie uczestniczy także prezydent Rosji Władimir Putin.

Potyczki na granicy są częste i zwykle szybko wygasają, chociaż w zeszłym roku prawie doprowadziły do wojny totalnej.

W środę Rosja wezwała oba kraje do podjęcia pilnych działań w celu opanowania sytuacji na granicy.

Ostatni wybuch działań wojennych ma miejsce w kontekście rosyjskiej inwazji na Ukrainę, gdzie Rosja stoi w obliczu szybkiej kontrofensywy, która wyparła jej wojska z północno-wschodniego regionu Charkowa i wznowiła walki między Azerbejdżanem a Armenią.

You might also enjoy:

Leave A Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *