anabolic steroids steroids side effects side effects of steroids liver king steroids what do steroids do legal steroids what are steroids steroids for sale topical steroids what are steroids used for

Minister obrony Kirgistanu Baktybek Bekbolotow mówi, że nie będzie pokoju, dopóki między dwoma krajami nie pojawi się arbiter.
Ministerstwo obrony Kirgistanu oświadczyło, że pokój z Tadżykistanem nie jest możliwy w obecnych okolicznościach, miesiąc po starciach granicznych między dwoma sąsiadami z Azji Środkowej, w wyniku których zginęło około stu osób.

Po środowym oświadczeniu ministerstwa Tadżykistan oskarżył swojego sąsiada o dążenie do „eskalacji” sytuacji w pobliżu granicy.

Między dwoma byłymi republikami radzieckimi regularnie wybuchają starcia, ponieważ około połowa ich 970-kilometrowej (600-milowej) granicy jest kwestionowana od końca Związku Radzieckiego.

Według władz z obu stron walki w zeszłym miesiącu w południowym kirgiskim regionie Batken, graniczącym z Tadżykistanem, spowodowały śmierć około stu osób.

Zarówno Tadżykistan, jak i Kirgistan są członkami kierowanej przez Rosję Organizacji Układu o Bezpieczeństwie Zbiorowym (OUBZ), regionalnego sojuszu wojskowego.

Kirgiski minister obrony Baktybek Bekbołotow powiedział w środę, że niedawno spotkał się z sekretarzem generalnym OUBZ Stanislavem Zasem i „powiedział mu, że nie będzie pokoju między Kirgistanem a Tadżykistanem”.

„Kirgizi mają swoją prawdę, Tadżycy mają swoją” – powiedział Bekbołotow na konferencji prasowej w stolicy Kirgistanu, Biszkeku.

„Dopóki między nami nie pojawi się arbiter, nie będzie pokoju” – dodał.

Zasugerował rozmieszczenie „małego kontyngentu” sił pokojowych OUBZ, które miałyby przeprowadzić „kontrolę zawieszenia broni i wycofanie ciężkiego sprzętu z granicy”.

Kirgistan kupuje rakiety od Białorusi

Według ministra Kirgistan kupuje też od Białorusi systemy rakietowe S-125 “Peczora-2BM”, które zostaną dostarczone “do końca miesiąca” i rozmieszczone w przygranicznym mieście Batken.

Rzecznik kirgiskiego parlamentu powiedział rosyjskiej agencji informacyjnej TASS, że w czwartek parlamentarzyści rozpatrzą projekt ustawy ułatwiający procedurę wydawania pozwoleń na broń palną w regionach przygranicznych z Tadżykistanem i Uzbekistanem.

Również w środę służby graniczne Tadżykistanu oskarżyły Kirgistan o “celowe działania mające na celu eskalację sytuacji na terenach przygranicznych” – poinformowała agencja informacyjna Khovar.

Oskarżył Kirgistan o powtarzające się „naruszenia” tadżyckiej przestrzeni powietrznej, m.in. w pobliżu miasta Isfara w pobliżu Batken.

Na początku tego tygodnia prezydent Kirgistanu Sadyr Japarow zwrócił się do swojego rosyjskiego odpowiednika Władimira Putina o pomoc w rozwiązaniu sporu granicznego.

You might also enjoy:

Leave A Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *