anabolic steroids steroids side effects side effects of steroids liver king steroids what do steroids do legal steroids what are steroids steroids for sale topical steroids what are steroids used for

Znany aktywista i były dowódca znaleźli się wśród pięciu oskarżonych skazanych na dożywocie przez tadżycki Sąd Najwyższy 23 listopada w związku z represjami władz po zamieszkach w Gorno-Badakhshan Autonomous Region (GBAO).

Władze nie podały szczegółów procesów ani wyroków dożywocia dla aktywisty Munavvara Shanbieva, byłego dowódcy Taliba Ayyombekova i trzech innych osób.

Ośmiu innych oskarżonych otrzymało wyroki od 10 do 30 lat więzienia.

Krewni niektórych skazanych poinformowali, że proces odbył się za zamkniętymi drzwiami i niewiele wiadomo na temat postępowania.

Tadżyccy urzędnicy rozprawiają się z aktywistami w GBAO, odkąd masowe protesty w niestabilnym regionie w maju zostały brutalnie rozproszone przez policję i siły bezpieczeństwa.

Tadżyckie władze poinformowały, że w starciach między demonstrantami a policją zginęło 10 osób, a 27 zostało rannych.

Jednak mieszkańcy dystryktu Rushon w odległym regionie powiedzieli RFE/RL, że w miejscach starć znaleziono 21 ciał.

Głębokie napięcia między rządem a mieszkańcami niespokojnego regionu narastają od czasu wybuchu pięcioletniej wojny domowej krótko po rozpadzie Związku Radzieckiego w 1991 roku. Mimo to protesty są rzadkością w ściśle kontrolowanym 9,5-milionowym kraju, w którym prezydent Emomali Rahmon rządzi żelazną ręką od prawie trzech dekad.

You might also enjoy:

Leave A Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *