anabolic steroids steroids side effects side effects of steroids liver king steroids what do steroids do legal steroids what are steroids steroids for sale topical steroids what are steroids used for

Międzynarodowa Federacja Sambo podała, że 11 listopada w stolicy Kirgistanu rozpoczęły się mistrzostwa świata w sambo, które potrwają do 13 listopada.

Z krajów byłego Związku Radzieckiego w mistrzostwach świata w sambo w Biszkeku wezmą udział zapaśnicy z Armenii, Kazachstanu, Kirgistanu, Łotwy, Mołdawii, Azerbejdżanu, Turkmenistanu i Uzbekistanu. Decyzją komitetu wykonawczego FIAS zawodnicy z Białorusi, Rosji, a także Francji wezmą udział pod banderą Międzynarodowej Federacji Sambo. Również po raz pierwszy w historii mistrzostw świata w sambo weźmie udział drużyna uchodźców.

W głównych zawodach tego sezonu, które po raz pierwszy odbędą się w stolicy Kirgistanu, wezmą udział sportowcy z ponad 50 krajów. Odbędą się w trzech kategoriach, dwóch męskich i jedną żeńską.

Tadżyccy sportowcy nie wezmą jednak udziału w mistrzostwach świata w sambo w Biszkeku. Jak powiedzieli Radiu Ozodi w Federacji Sambo w Tadżykistanie, powodem, dla którego tadżyccy sportowcy nie pojechali do Biszkeku, są związane z konfliktami granicznymi między dwoma krajami. W związku z tym Komitet ds. Pracy z Młodzieżą i Sportem Tadżykistanu zalecił tamtejszej Federacji Sambo powstrzymanie się od podróży do Biszkeku ze względu na bezpieczeństwo sportowców.

W dniach 14-17 września doszło do konfliktu na granicy Tadżykistanu i Kirgistanu. Władze tadżyckie podają, że w konflikcie zginęło 41 cywilów, a 204 zostało rannych. Wykorzystując swoje źródła, krewnych, sieci społecznościowe i władze lokalne, Radio Ozodi zebrało nazwiska 84 cywilów i członków sił bezpieczeństwa, którzy zginęli w konflikcie. Władze kirgiskie poinformowały o śmierci 63 osób i kilkudziesięciu rannych.

Nawiasem mówiąc, reprezentacja Tadżykistanu regularnie bierze udział w mistrzostwach świata w sambo i osiąga wielkie sukcesy. Trzej tadżyccy zapaśnicy – Behruzi Khojazoda, Khushkadam Khusravov i Akmaliddin Karimov – zdobyli tytuł mistrza świata w sambo sportowym podczas niepodległości Tadżykistanu, a dwóch innych – Sairiddin Ikromov i Eraj Rahimov – w sambo bojowym.

Słynny tadżycki zapaśnik Akmaliddin Karimov, który w zeszłym roku zdobył złoty medal w kategorii sambo do 58 kilogramów na Mistrzostwach Świata w Taszkiencie w Uzbekistanie, powiedział Radiu Ozodi: drugi raz.”, aby zdobyć złoty medal. Do tej pory nikt z Tadżykistanu nie został dwukrotnie mistrzem świata w tym sporcie. Niestety nie możemy pojechać do Biszkeku. W tej chwili mam nadzieję na mistrzostwa świata w sambo w 2023 roku.”

Na mistrzostwach świata w sambo w Biszkeku sportowcy będą rywalizować o 21 zestawów medali (7 ciężarów dla mężczyzn i 7 ciężarów dla kobiet w sambo sportowym oraz 7 ciężarów dla mężczyzn w sambo bojowym).

You might also enjoy:

Leave A Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *