anabolic steroids steroids side effects side effects of steroids liver king steroids what do steroids do legal steroids what are steroids steroids for sale topical steroids what are steroids used for

Prezydent Rosji Władimir Putin zgodził się dostarczyć Biszkekowi archiwalne mapy z czasów sowieckich, aby pomóc rozwiązać trwający spór między Kirgistanem a Tadżykistanem o odcinki ich granicy.

Sekretarz Rady Bezpieczeństwa Kirgistanu Marat Imankułow powiedział 17 października, że ​​prezydent Kirgistanu Sadyr Japarow poprosił Putina o pomoc w demarkacji i wytyczeniu granicy kirgisko-tadżyckiej, kiedy spotkali się w zeszłym tygodniu wraz z prezydentem Tadżykistanu Emomali Rachmonem na marginesie szczytu Wspólnoty Narodów Niepodległych Państw w Kazachstanie.

„Myślę, że problem zostanie rozwiązany, ponieważ dokumenty archiwalne i mapy można odzyskać w Moskwie” – powiedział Imankułow.

Putin powiedział wcześniej, że w archiwach dostępnych jest więcej „prawdziwych” informacji o granicach między byłymi republikami sowieckimi niż w samych tych republikach.

Japarow, Putin i Rachmon przeprowadzili rozmowy 13 października w stolicy Kazachstanu, Astanie.

Rzecznik prezydenta Kirgistanu Erbol Sultanbaev powiedział wtedy, że rozmowy zainicjował Putin, który powiedział, że “jest gotowy do pomocy w rozwiązaniu sporów granicznych między Kirgistanem a Tadżykistanem”.

W zeszłym miesiącu władze kirgiskie i tadżyckie oskarżyły się nawzajem o agresję po tym, jak obie strony użyły ciężkiej artylerii i moździerzy w ostatnich starciach w pobliżu spornego odcinka granicy.

Kirgiscy urzędnicy powiedzieli, że 63 obywateli zginęło w starciach, a ponad 200 zostało rannych.

Tadżykistan zebrał liczbę ofiar śmiertelnych na 41, ale korespondenci Tadżyckiej Służby RFE/RL zgłosili wyższą liczbę po rozmowach z krewnymi i przyjaciółmi osób zabitych podczas starć. Doszli do wniosku, że 81 osób, z których około połowa to cywile, straciło życie.

Wiele obszarów przygranicznych w Azji Środkowej było spornych od czasu rozpadu Związku Radzieckiego w 1991 roku.

Sytuacja jest szczególnie skomplikowana w pobliżu licznych eksklaw w niestabilnej Dolinie Fergańskiej, na styku granic Kirgistanu, Tadżykistanu i Uzbekistanu.

Prawie połowa 970-kilometrowej granicy kirgisko-tadżyckiej nie została jeszcze wytyczona, co prowadzi do powtarzających się napięć od czasu, gdy oba kraje uzyskały niepodległość ponad trzy dekady temu.

You might also enjoy:

Leave A Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *